logo www.softshellbundy.cz

Jak prát softshellové bundy

Každý kus oblečení potřebuje individuální péči, aby se dlouhodobě zachovala barevnost a elasticita. My vám poradíme, jak vyprat softshellovou bundu tak, aby si zachovala svoje funkční vlastnosti. Další zajímavé rady najdete na našem blogu.

Můžu prát softshellovou bundu v pračce?

Ano, můžete. Jen je potřeba dodržet pár pravidel, které zaručí, že vaše bunda zůstale stále nepromokavá a větru odolná. Před samotným praním doporučujeme vyprázdnit kapsy a všechny důkladně pozapínat a to i kapsy na suchý zip. Bundu otočte naruby.

Jaký použít prací prášek?

Nepoužívejte tekutý ani sypký prací prášek na běžné oblečení. Na softshell je nutné používat speciální prací prášek na nepromokavé oblečení. Ten zachová všechny funkční vlastnosti softshellu i po vyprání. Prací prášek zakoupíte ve sportovních potřebách nebo v prodejně pracovního oblečení.

Můžu použít aviváž?

Ne. Na softshellový materiál se nedoporučuje používat aviváž ani žádné bělící prostředky a změkčovadla vody. Jedině tak si i po vyprání udrží bunda svoje vlastnosti.

Na kolik stupňů prát softshellovou bundu?

Jednotlivé bundy se mohou od sebe lišit postupem výroby. Především tkané a membránové tkaniny. Stejně tak se mohou lišit doporučení pro praní. Zkontrolujte si všitý štítek, na kterém je ideální prací teplota zaznačená. Pokud štítek již v bundě nemáte, doporučujeme prát na 30–40 °C.

Máchat a zase máchat

Bundu důkladně vymáchejte tak, aby na ní nezůstat žádný prací prášek. V pračce ji neždímejte a nedávejte do sušičky prádla. Neždímejte bundu ani v ruce, mohli byste porušit membránu. Po vytáhnutí z pračky bundu zavěste na ramínko, nechte důkladně okapat a proschnout.

Mám použít po vyprání impregnaci?

Po každém vyprání můžete bundu naimpregnovat. Impregnaci zakoupíte ve spreji nebo tekuté formě. Při troše štěstí můžete sehnat i prací prášek 2v1, který již impregnaci obsahuje. Jak jsme již výše zmínili, každá bunda má své specifické vlastnosti, proto je vhodné sledovat, zda se její funkčnost v čase nemění. Pokud zpozorujete, že dochází ke změnám vlastností, doporučujeme provést další impregnaci.

Provozuje

Dual Trade s. r. o.
IČ: 24790141
DIČ: CZ24790141
email: info@softshellbundy.cz
tel: 608 330 123, 602 167 184

Copyright © 2012-2017 www.softshellbundy.cz